menukalendarium

Środa, 2018-12-12

Imieniny:

Ady, Aleksandra
ankieta

Gdzie spędziłeś wakacje ?

Pokaż wyniki
statystyki
  • Odwiedziło nas: 256018 osób
  • Do końca roku: 19 dni
  • Do wakacji: 196 dni
koniec statystyki
Logo BIP

Wydarzenia

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia

DNI OTWARTE W PRZEDSZKOLU

W ostatnich dniach sierpniach do przedszkola zawitały po raz pierwszy zawitały nowe przedszkolaki. Dni otwarte sprzyjają adaptacji dzieci w nowym środowisku. Pierwsze chwile dzieci mogły spędzić w przedszkolu wspólnie z rodzicami. Panie w tym czasie organizowały gry i zabawy muzyczno-ruchowe, a nowo przybyli zapoznawali się
z najbliższym otoczeniem przedszkola.

 

DZIEŃ ZIEMNIAKA

W tym roku szkolnym nasze przedszkole w wyjątkowy sposób obchodziło Święto Ziemniaka. Dzieci miały okazję zobaczyć na własne oczy sposób wykopywania ziemniaków oraz pomagały gospodarzom w ich zbieraniu. Po ciężkiej pracy przedszkolaki zasłużyły na odpoczynek i pyszne smakołyki – ziemniaki pieczone
w ognisku.

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

We wrześniu nasze przedszkolaki spotkały się z panem Policjantem i Sznupkiem – policyjnym psem. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak
i gdzie bezpiecznie się bawić, kiedy i w jakich sytuacjach można zaufać obcym osobom   
i wielu innych ciekawych wiadomości. Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę, a w nagrodę otrzymały kolorowe odblaski.

 

 OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzień Przedszkolaka, to niewątpliwie jeden z tych dni w kalendarzu, na który dzieci czekają w naszym przedszkolu przez cały rok. Zabawa, tańce, śpiew i upominki – to tylko niektóre z atrakcji jakich doświadczają najmłodsi. Taki właśnie dzień dostarcza dzieciom kolejnych okazji do bezpośredniego zaprezentowania swoich możliwości, do przeżywania wesołej, beztroskiej zabawy I czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

 

DZIEŃ CHŁOPCA

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola.  Równie ważne jest więc święto chłopców, które w tym roku  obchodziliśmy 28 września. W tym dniu we wszystkich  grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. We wszystkich grupach był to dzień, pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

 

MÓJ PRZYJACIEL PIES

W październiku nasze przedszkolaki miały okazję brać udział w zajęciach z dogoterapii. Dzieci zapoznały się z zasadami opieki nad psami, poznały zasady bezpiecznej zabawy
i odpowiedniego zachowania się w spotkaniach z psami. Przedszkolaki poznały pozycję „Żółwia” która chroni najważniejsze części ciała w przypadku ataku psa. Największą radość sprawiły dzieciakom zabawy z pieskami, karmienie ich i głaskanie.


Wyjście do Ośrodka Zdrowia w Godowie

W ramach realizacji cyklu "Poznajemy ciekawe zawody" dzieci z grupy "Smerfy" odwiedziły Ośrodek Zdrowia w Godowie. Dzięki uprzejmości pań Pielęgniarek przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda miejsce gdzie przechowywane są kartoteki, dowiedziały się dlaczego trzeba umawiać się na spotkanie z lekarzem, na czym polega praca Pielęgniarki i Lekarza. Pan Doktor rozmawiając zdziećmi uczulił je na konieczność dbania o zdrowie. Pokazał przedszkolakom swój gabinet oraz rzeczy potrzebne w czasie badania pacjenta. Wycieczka była dla przedszkolaków ciekawym dośwadczeniem i skłoniła do wielu refleksji na temat zdrowia.


Występ zespołu "Kalina"

12 października br. mieliśmy zaszczyt gościć zespół ludowy "Kalina". Goście przybyli do nas w pięknych, tradycyjnych, śląskich strojach. Pani zaprezentowała i pokazała poszczególne elementy garderoby m.in. rajtuzy, szczewiki, kiecka, spodek czy szatka. Później zaprezentowano przygotowane tańce, wiersze i piosenki. Śmiecu i radości było dużo, a wspaniali goście na długo zostaną w naszej pamięci.


 

Marchewkowy Dzień

 

 W Dniu Marchewki przedszkolaki przyszły ubrane do przedszkola na pomarańczowo. Były zabawy z marchewką  w roli głównej. Bawiliśmy się przy piosenkach, a na „marchewkowym polu” były zawody zręcznościowe w drużynach. Wspólnie z paniami przygotowaliśmy dla wszystkich przepyszny i zdrowy soczek marchewkowy. Szczególnie interesujący i ciekawy był pokaz procesu przygotowania soku z marchwi. Dzieci mogły zobaczyć jak powstaje  przygotowany przy użyciu sokowirówki. 

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA/STARSZAKA

 

Miesiąc pażdziernik pozostanie na długo w pamięci dzieci z przedszkola i ich rodziców. W tym miesiącu odbyła się jedna z ważniejszych przedszkolnych uroczystości – pasowanie na przedszkolaka/starszaka. W uroczystości brali udział rodzice dzieci oraz pani dyrektor. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, wokalne i recytatorskie. W obecności najbliższych złożyły uroczyste ślubowanie i z dumą weszły do grona przedszkolaków.

 

 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W GBP W  GODOWIE W RAMACH PROJEKTU” PRZEDSZKOLAK Z KSIĄŻKĄ W PLECAKU”

W listopadzie nasze przedszkolaki już po raz ostatni odwiedzili Gminną Bibliotekę w ramach projektu czytelniczego „Przedszkolak z książką w plecaku”. Po raz kolejny dzieci brały udział w zajęciach czytelniczych oraz wypożyczyły książeczki. Podczas ostatniej wizyty dzieci miały okazję obejrzeć prace konkursowe oraz zagłosować na kolegę lub koleżankę w konkursie pt. „Bohater mojej ulubionej książki”.

 

100 LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przedszkolaki uczestniczyły w uroczystej akademii organizowanej wspólnie z uczniami szkoły podstawowej. O godz. 11:11 przedszkolaki wraz z paniami odśpiewały cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego” – hymnu Polski.

 

WIZYTA W ZAKŁADZIE KRAWIECKIM

Dzieci z grup starszych Smerfy, Żabki i Misie miały okazję odwiedzić godowski zakład krawiecki. Przedszkolaki nie tylko poznały nowy ciekawy zawód Krawcowej, ale również poznały etapy powstawania ubrań – od pobrania miary, po uszycie gotowego produktu. Ponadto dzieci mogły wybrać dowolny materiał, z którego bardzo miłe i sympatyczne panie uszyły dla każdego dziecka ręczniczek. Ta wspaniała wizyta na długo zostanie w naszych wspomnieniach.

 

WIZYTA W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM

W ramach cyklu – Poznajemy ciekawe zawody, dzieci odwiedziły pobliski gabinet stomatologiczny. Podczas wizyty dzieci zapoznały się nie tylko z wyglądem gabinetu, ale mogły wypróbować krzesło stomatologiczne, poznały wygląd niektórych akcesoriów stomatologicznych. Bardzo sympatyczna pani Dentystka opowiedziała nam o swojej pracy oraz odpowiedziała na nurtujące dzieci pytania.

 

DZIEŃ DYNI

Przedszkolaki z grup młodszych Krasnoludki i Smerfy świętowały Dzień Dyni. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Największą atrakcją tego dnia była zabawna sesja zdjęciowa z ogromną dynią. Ponadto dzieci mogły poznać smak dyniowatych, czyli ogórka, melona i słodkiego arbuza. Przedszkolaki wspólnie z paniami przygotowały smaczny dyniowy kompot i ciekawe w smaku dyniowe frytki.

 

 

 Dzień Pluszowego Misia

23 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia połączony z obchodami Święta Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola ulubionego pluszaka oraz przebrały się w strój ulubionego bohatera bajki. Razem z misiami bawiliśmy się w misiowe zabawy i tańce. Radość i uśmiechy gościły na buziach dzieci przez cały dzień.Opracowanie: szkolnastrona.pl